Oğuzhan Ünver

Merhaba ilk Medium yazımı geçtiğimiz yıl geliştirmeye başladığım nasıList hakkında detaylı bilgileri paylaşacağım. Önerilerinizi ve eksik gördüğünüz tarafları konu altına yazarsanız sevinirim.

nasıList Nedir?

Son zamanlarda gelişen teknolojiye dayalı sürekli artan internet ve sosyal medya kullanımıyla insanların internet üzerinde yaptıkları aramalarda bu doğrultuda artmıştır.

Bu konu üzerinden yola çıkılarak geliştirilen nasıList, Türkiye üzerindeki büyük bir eksiklik olan nasıl yapılır platformu eksikliğini kapatıyor.

2018 yılının Ocak ayında Oğuzhan Ünver tarafından Kırıkkale’de geliştirmeye başlanılan platform ile Türkiye üzerindeki internet kullanıcılarına herhangi bir şeyin nasıl yapıldığını basit, anlaşılır ve eğlenceli adımlar ile öğretmeyi amaçlıyor.

nasıList platformunun kurulma hikayesi de bir o kadar ilginç; Platform kurucu ve CEO’su Oğuzhan Ünver bir projesi üzerine nasıl yapılır terimi ile internette arama yapıyor ve karşısına çıkan sonuçların yaptığı arama terimi ile bir ilgili olmayıp aksine anlamsız makaleler ile karşılaşıyor. İşte tam bu noktada Türkiye üzerinde böyle geniş çaplı bir platform eksikliğini fark ediyor bunun üzerine nasıList platformunu hayata geçiriyor.

nasıList platformunun işleyişi ise kısaca şöyle. Kullanıcıların arama motorlarında yaptığı arama terimlerine odaklanarak kullanıcının temel olarak görmek istediği nasıl yapılır içeriklerini karşısına çıkarak adım adım liste şeklinde, anlaşılır bir anlatım ve görsellik üzerine kullanıcıya aradığı terimi aktarmak.

İlerleyen Dönem Hedefleri Arasında Tam Kullanıcı Odaklanması ve Yurtdışına Açılmak

Halihazırda Türkiye’de bu kadar geniş çaplı bir benzeri platformu olmayan nasıList’in yurtdışındaki rakipleri karşısında ise ilerleyen dönem hedefleri olarak tam kullanıcı odaklanması ile herşeyi kullanıcıya bırakarak, şuan kendi ekibi ile oluşturulan nasıl yapılır içeriklerini kullanıcıların eklemesi ya da düzenlemesine imkan sunacak. Ayrıca çoklu dil seçeneğini hayata geçirip yurtdışına açılmayı hedefleyerek Türkiye’de olduğu gibi dünyadaki insanlara da faydalı olmayı hedefliyor.

Aklınızdaki nasıl yapılır ya da nasıl sorularına etkili bir cevap arıyorsanız hemen nasilist.com adresini ziyaret ederek sorulara cevap bulabilirsiniz.SOURCE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here