Metrikolog

SEO” (Search Engine Optimization) yani “Arama Motoru Optimizasyonu” web sitenizi en iyi şekilde optimize ederek arama motorlarına uyumlu hale getirmek anlamındadır ve arama motorlarının sayfanızı kolaylıkla tarayabilmesi için yapılan teknik çalışmalara verilen ismidir.

Kaliteli ve uzman kişiler tarafından yapılan SEO çalışmasıyla hedeflenen kelimeler ya da kelime gruplarıyla Google arama sonuçlarında zamanla en üst sırada yerinizi alırsınız. Bu durumda arama motorlarında arama yapan kullanıcı aradığı konuyu veya ürünü sizin sitenize ulaşarak bulacaktır. Böylece siteniz üzerinden potansiyel yeni bir müşteri kazanmış olacaksınız. Bu kullanıcıyı tekil müşteri gibi düşünmeyin; onlarca yüzlerce kullanıcı ya da firma gibi düşünebilirsiniz.

Kullanıcı dostu hazırlanmış bir web sitesi;

  • Google algoritmasına uygun bir yapı
  • Özgün
  • Doğal, açık; anlaşılır dille

Hazırlanmış olan bir site kaliteli SEO çalışmasının ana basamaklarını oluşturmuş olacaktır.

SEO analizi, bir web sitesi sahibinin popüler arama motorlarındaki sıralamasını nasıl geliştirebileceğini gösteren bir rapordur. Web sitesinin arama motoru uyumluluğunu ve kullanıcı deneyimini değerlendirme sürecidir. Web sitenizin gelişmelere uyum sağlaması ve güncel kalabilmesi için SEO analizlerini belirli periyotlarda yapmanız ve kontrollerini sağlamanız son derece önemlidir.

Site içi SEO sitenizde kontrol edebildiğiniz ve değiştirebildiğiniz her şeyle ilgilidir. Bu nedenle SEO çalışmalarına başlanması gereken en ideal başlangıç noktası site içi SEO çalışmalarıdır. Site içi SEO çalışmalarına yapılan yatırımlar arttırılmalı ve sitenizin genelinde kullandığınız metin ve görsel içerikleri, temiz ve hızlı kod yapısı, kullanıcı dostu ara yüz, arama motoru etiketleri ile sitenizin kalitesini arttırabilir ve sitenizin üst sıralara çıkmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Web sitenizin dış bağlantılardan aldığı linkler ve referansların tamamını kapsamaktadır. Başka sitelerden alınan backlinkler, spam linkler, sosyal medyadan gelen bağlantılar olarak basitçe sıralanabilir.

  • İçerik linkleri,
  • Site içi linkleme,
  • Meta-title çalışmaları,
  • Başlık etiketleri,
  • SEO uyumlu URL

Site içi optimizasyon unsurlarındandır.SOURCE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here